BİYOGRAFİ

Sanatçı K. Maraş'ın Afşin ilçesinde doğmuş olup ilk, orta ve Lise eğitimini babasının memuriyetinden dolayı Anadolu'nun bir çok il ve ilçesinde tamamlamıştır.

Halk Müziğini öğreniminde, çok önemli rol oynayan usta-çırak ve babadan-oğula geçme geleneğinden gelen anlayışla, ilk bağlama bilgilerini babasından ve dost meclislerinde çalıp söyleyenleri izleyerek almıştır. Akademik olarak “Arif Sağ Müzik Evi” ile kendisini geliştirmiştir.

Halk Müziğinin değerli ustalarını kendine önder alarak Anadolu Müziğinin yöresel tüm örneklerini kendi dağarcığında toplamıştır. Bir çok müzik dershanesinde eğitimcilik yapan sanatçı, 1992'de kendi adına ait dershanesini kurmuş, burada Halk müziği bilgilerini öğrencilerine aktarmaya devam etmektedir.

Eğitmenliğinin yanı sıra, bir çok albüme de bağlaması ve sesiyle eşlik etmiş olan sanatçı, halen başka sanatçıların albümlerine yönetmenlik ve bağlamasıyla katkıda bulunmaktadır. 1999'da “Güzel Dost” albümüyle kendi dinleyicisine ulaşmış ve bu albümden sonra 3 kişiden oluşan “Gönül Ezgilerimiz-3” isimli bir Muhabbet albümü yapan sanatçı halen sanat hayatına derlemeler ve türkü formunda besteler yaparak ve bu çalışmalarını yeni albümlerde dinleyicilere ulaştırmak amacıyla çalışmalarını devam ettirmektedir. 1993 yılında sanatçı, türkülerin yayılmasında büyük rol oynayan Türkiye'nin ilk türkü barı olan “Jasmine Bar” da halk müziğinin nitelikli olarak dinleyicisiyle buluşmasına da öncülük etmiştir. Halen Halk Müziği çalışmalarını dershanesinde öğrenciler yetiştirerek, yurt içi ve yurt dışı konserlere katılarak, devam ettiren sanatçı, Halk Müziğinin kendi özgün niteliğini bozmadan yapılabilecek yeniliklere açık çalışmalarını sürdürmektedir.